Přímé ukládání obrázků ze stránek není možné

akty a necudnosti

Fotografování aktů, boudoir, glamour, fetish, pin-up, SuicideGirl atd. (všemu tomu dokupy rád říkám i "necudností") je radost.  Nejsem první ani poslední, kdo se rád zaobírá ztvárněním nahého těla - třeba Věstonická venuše je stará údajně 25 tisíc let. Když fotím tanec, je to o kráse těla v pohybu, u fotografií aktu je to krása "per se". A navíc díky tomu, jak je nahé tělo v našem kulturním kontextu různě tabuizováno, nabízí jeho zobrazování obrovskou škálu přístupů od porna třeba po Drtikola. S tím se dá hrát celej život ;)

Když fotím akty jako volnou tvorbu, mám obvykle jasnou představu o výsledném pocitu, míře "odvážnosti" atd. a hledám pro tuto představu modelky či modely naladěné na stejnou vlnu. Samoúčelná nahota v umění mi leze na nervy, ale stejně tak je ve volné tvorbě hřích, když si fotka říká o nahotu, ale modelka se stydí - proto rád fotím s lidmi, kteří celou věc chápou podobně jako já.

Zároveň fotím i akty na zakázku - pokud mě chcete jako fotografa pro ztvárnění Vašich představ, směle mě kontaktujte - už jsem fotil propagační fotografie profesionálkám i brigádnicím v oboru tělesné slasti, i ženám, které chtěly fotografie pro svého přítele. Baví mě velká škála odstínů tohoto žánru - prvoplánovou pornografii nefotím, ale třeba fetish fotografie mě baví, stejně tak pinup, burleska, výtvarný akt... Navíc nikoliv výjimečně fotografování portrétů či jiných podobných "nevinných" žánrů vzhledem k pohodové atmosféře při focení plynule přejde ve fotografování aktů. Zkrátka a dobře nahé tělo (a jeho fotografování) vnímám jako přirozenou věc ;)