Přímé ukládání obrázků ze stránek není možné

akty a necudnosti

Fotografování aktů, boudoir, glamour, fetish, pin-up... (či snad raději "necudností", kterýžto terminus technicus s nadsázkou rád používám jako širší pojem) je radost.  Nahé tělo je ve výtvarném umění zpodobováno od prehistorie - vezměme si třeba naši Věstonickou venuši, která je stará údajně 25 tisíc let. Není divu... Když fotím tanec, obdivuji krásu těla v jeho pohybu, funkci, u fotografií aktu je to krása "per se". Ale navíc díky tomu, kterak je nahé tělo v našem kulturním kontextu různě tabuizováno, nabízí jeho výtvarné zobrazování nepřebernou škálu možností a vzniká tak obrovská paleta žánrů od porna po pin-up.

Když fotím akty jako volnou tvorbu, mám obvykle jasnou představu o výsledném pocitu, míře "odvážnosti" atd. a hledám pro tuto představu modelky či modely naladěné na stejnou vlnu. Samoúčelná nahota v umění mi leze na nervy, ale stejně tak mi ve volné tvorbě přijde škoda, když si fotka říká o nahotu, ale modelka se stydí - proto rád fotím s lidmi, kteří celou věc chápou podobně jako já.

Zároveň fotím i akty na zakázku - pokud mě chcete jako fotografa pro ztvárnění Vašich představ, směle mě kontaktujte - už jsem fotil propagační fotografie brigádnicím v oboru tělesné slasti i ženám, které chtěly fotografie pro svého přítele. Baví mě velká škála odstínů tohoto žánru - prvoplánovou pornografii nefotím, ale třeba fetish fotografie mě baví, stejně tak pinup, burleska, výtvarná fotografie aktu... Navíc velmi často fotografování portrétů či jiných podobných "nevinných" žánrů, vzhledem k pohodové atmosféře, na které si při focení zakládám, často plynule přejde ve fotografování aktů. Zkrátka a dobře fotografování nahého těla vnímám jako přirozené...