Přímé ukládání obrázků ze stránek není možné

invisible mannequin

Fotky ve stylu invisible mannequin / ghost mannequin / "na ztracené figuře" fotím od roku 2012. Je to velmi precizní žánr produktové fotografie oblečení, asi nejtechničtější z celé škály fashion fotografie. Pokud návrháři chtějí, aby se fotografie jejich nové kolekce dostaly do časopisu, mají různé možnosti: časopis může například otisknout fotky z módní přehlídky; některý z modelů se může objevit ve fotoeditorialu; v časopisu může vyjít o návrháři celý článek, kde bude prostor pro lookbook fotky... Největší šanci pro prezentaci nové kolekce oblečení mají ale právě kvalitní fotky ve stylu ghost mannequin. Soubory těchto oblečených fotek, kde ale uvnitř žádná postava není najdete v každém fashion magazínu. Šance k otištění těchto fotek "na ztracené figuře" (bizarní název) je výrazně větší, než u žánrů, které jsem zmínil výše. Navíc oděvní designér má během focení a v rámci korektur postprodukce absolutní kontrolu nad tím, jak výsledný produkt vypadá - objem, tvar, detaily, vyznění materiálu, barevnost atd.

Focení těchto 3D fotografií oblečení si žádá hodně zkušeností a technické a postprodukční zručnosti. Vlastní focení je časově dost náročné. Je potřeba maximálně vystihnout střih, materiál, detaily. Hodně časově náročná je i postprodukce.

Na focení je standardně k dispozici můj ateliér v Praze 4 – Michli. Focení ale může proběhnout i u vás, například v showroomu, vězte ale, že pro focení je potřeba prostor minimálně 4x5 metrů podlahové plochy. Každý návrhář má specifickou představu o aranžování svých oděvů – je tudíž zvykem, že během focení ve spolupráci se mnou své modely pomáhá aranžovat přímo návrhář(ka), nebo jeho/její asistent(ka). Ostatní přístupy, jako spolupráce s externí stylistkou, schvalování jednotlivých fotografií v průběhu focení po mailu atd. jsou velmi neefektivní a vyhýbám se jim.

Tyto produktové fotografie oblečení můžou dobře využít nejen návrháři, ale i módní značky či eshopy.

Fotky standardně odevzdávám elektronicky (link ke stažení) ve dvou velikostech – menší velikost pro web/email + maximální velikost pro tisk. Na fotky máte neomezená užívací práva.